Menu

Příměstské tábory Květina už o jarních prázdninách!

Žáci školou povinní prázdniny zpravidla vítají. Zaměstnaní rodiče jejich radost moc nesdílejí. Musí totiž řešit otázky: Kam s dětmi, pokud je škola zavřená? Jak zajistit dozor nad svými dětmi a zabavit je, aby si prázdniny opravdu užily? Pokud nezajistí dozor například prarodičů, mnozí rodiče trnou nervozitou, co právě děti samy v domácnosti dělají.
 Optimálním řešením jsou příměstské tábory. Přestože název nasvědčuje, že jsou zřizovány jen ve velkých městech, nejsou ničím výjimečným třeba ani v Dubí a okolních obcích. Díky spolku Květina, z. s. se již uskutečnilo celkem 9 turnusů. Turnusy se konaly v různých obcích (Hrob, Dubí, Moldava, Háj u Duchcova). Vždy byl zajištěn vhodný prostor, aby mohly děti trávit čas na čerstvém vzduchu i uvnitř. Děti prožily svá malá dobrodružství i kamarádství. Aby také ne! Ve výchovné skupině přibližně o deseti dětech podnikaly se svým pedagogickým dozorem výlety, hrály různé hry a výtvarně tvořily.
 Pro rok 2020 se plánuje dalších 9 táborů. Přičemž už ten první proběhne v termínu jarních prázdnin, tj. 2. až 6. března. „Již máme předjednáno, že první jarní dny strávíme na koňské farmě v Domaslavicích.“ říká vedoucí pracovnice spolku Květina, paní Veronika Klaus Horčíková. Zaměstnaní rodiče mohou své děti přihlásit na telefonním čísle 725 470 979, nejlépe již během ledna.

 

(L. Kudrna)